Firmware B895 pro Huawei Ascend G300 vydán

Včera, 10.9.2012, byl vydán nový firmware pro Huawei Ascend G300, tentokrát s označením U8815V100R001C02B895, zkráceně B895. Bohužel ani tento nový firmware nepřináší ICS, jedná se tedy o firmware s Androidem 2.3.6.

Bohužel ani tentokrát nezveřejnil Huawei žádné informace o tom, co tato aktualizace přináší. Pouze z popisu, který se zobrazuje při instalaci aktualizace, se uživatel dozví, že instalací aktualizace získá aplikaci pro zálohování telefonu přímo od Huawei.

Uživatelé, kteří si tuto aktualizaci nainstalovali si samozřejmě všimli i dalších novinek, ač na první pohled nejsou zřejmé. Novinky byly zaznamenány v aplikaci pro Facebook, a také byla zlepšena svižnost celého prostředí. Uživatelé na Novém Zélandě (nepočítáme-li obyvatele Číny), kteří jako první získali ICS pro tento telefon (stalo se tak minulou středu 5. září) získali tutéž aktualizaci těsně předtím, než jim byla nabídnuta aktualizace na ICS.

Z výše uvedeného se dá odvozovat několik věcí:

a) vydání ICS se opravdu blíží
b) aktualizace opět přináší změny spíše pod kapotou, viditelných změn moc není

Instalaci lze provést pomocí příslušné nabídky v menu telefonu (Nastavení => Info o telefonu => Online aktualizace => Aktualizace firmwaru).

Novinky ohledně dostupnosti ICS můžete, jako vždy, sledovat na českém AndroidForum.cz, a k tomu určenému tématu. Uživatelské zkušenosti s touto aktualizací a další informace o ni se dočtete zde. V neposlední řadě se můžete začít i do anglického Modaco fóra. Všechny podstatné informace se dozvíte samozřejmě i na mém blogu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Android, Huawei, Huawei Ascend G300. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 komentářů: Firmware B895 pro Huawei Ascend G300 vydán

 1. Anonymní napsal:

  Jsem nadmíru spokojenej s B892 se kterým se mě telefon již neseká a nerestuje do továrního nastavení, raději asi chvíli počkám na ohlasy na B895, bež abych si updatoval Nějakej šmejd 🙂

 2. Anonymní napsal:

  Mám od včera nainstalováno a pecka, rychlost je fak znát a prostředí je ted rychlé jak v telefonu s dvoujádrem. Spokojenost, zdá se mi že i citlivost klavesnice pri psani SMS se zlepsila, uz se tolik neuklikavam a neprepisuju.

 3. Anonymní napsal:

  Prosim pekne je mozne nainstalovat tento firmware a ostatni veci do telefonu jen pres USB kabel? bohuzel nemam moznost pripojeni k wifi

 4. Anonymní napsal:

  Instalací aktualizace získá aplikaci pro zálohování telefonu přímo od Huawei. Update jsem nainstaloval, ale aplikaci k zálohování nikde nevidím. Kde ji najdu už jsem prošel všechny položky a nikde nic?

 5. Anonymní napsal:

  Kdyžby jste si stáhli verzi z Modaca, ta samá jako mají lidé na novém zélandu, 🙂 nabízí český jazyk prostě vše tak jako já, tak ho máte minimálně měsíc 🙂 a nemusíte čekat 😉

 6. Anonymní napsal:

  Nenaparuj se šmejde, každej si nechce odpálit foun neorigo aktualizacema/verzema bo přijít o záruku. Můžeš se chlubit na stránkách modaco jak seš dobrej ve věci, kterou sice zvládne skoro každej, ale ne každej je ochotnej do toho jít z různejch důvodů. Tydle kecy mě fakt dostávají.

 7. Tomáš Kývala napsal:

  A řekne mi někdo co s tím zvukem? tuhle aktualizaci mám a stejně houbelec..vyzvánění skoro neslyším a budík mě nevzbudí 😀

 8. Anonymní napsal:

  Kup si naslouchátko, budík mi bez problémů vzbudí a vyzvánění slyším normálně…

 9. Anonymní napsal:

  Ty jsi tady jen malej kasparek kamo… zeprej ztratis zaruku 😀 jde videt ze toho moc nevis

  .. root,romka..to vse jde vratit do normalu 😀

 10. Anonymní napsal:

  Tak to vypadá, že Android 4 je zde! Právě mi telefon hlásí dostupnost nové aktualizace U8815_vodafone_B937_F. Nová verze U8815V100R001C02B937 (386MB)

 11. Anonymní napsal:

  Ahoj mam b937 a telefon je nějak pomalý,kde si můžu stahnout b895,přes mobil online ho nemůžu nají.t

 12. Anonymní napsal:

  Ahoj na mobilu nevím jestli jí stáhneš ale tady ti vkládám link: http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDY4ODE%3D
  je to B895 sám sem se z ICS vracel zpět a musím říct rychlost telefonu s GB oproti ICS je suprová :). Hezký den

 13. Anonymní napsal:

  Ahoj, prosím poraďte mi, když mám v mobilu B892 a dám aktualizace na B895, kterou mi telefon nabízí, zůstnou mi všechna data v mobilu, i aplikace a kalendář nebo musím před touto aktualizací nějak vše zálohovat? Děkuji

 14. Aleš P napsal:

  Mě zůstaly(je to porad pernik)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *