KVP č.9 – Špatné kódování češtiny v Pidginovi

Pidgina používám prakticky stejně dlouho jako Linux coby výchozí systém, čili od roku 2008, až dnes jsem se však setkal s podivným chováním – špatně se zobrazuje diakritika – a to dokonce od protějšku s Pidginem, jedná se však o problém pouze s ICQ účtem…

Řešení je naštěstí velmi jednoduché – stačí přenastavit výchozí kódování v nastavení ICQ účtu, vypnout a zapnout Pidgina a je po problémech. 


Nejprve si tedy otevřete hlavní okno Pidgina a v něm vyberte z menu „Účty“ svůj ICQ účet a zvolte z nabídky možnost“Upravit účet“, mělo by se Vám objevit podobné okno, jako vidíte níže:

Nastavení ICQ účtu v Pidginovi…

V tomto okně klikněte na záložku „Pokročilé“, na screenshotu jsem ji označil jedničkou. Následně by jste měli vidět toto okno:

Pokročilé nastavení ICQ účtu v Pidginovi…
Zde stačí nastavit správné kódování (CP1250) do kolonky „Kódování“ a mělo by být po problémech, musíte však ještě nejprve uložit nastavení a vypnout a zapnout Pidgina. 
Pokud máte problémy s příjmem souborů od ICQ kontaktů, zaškrtněte i možnost „Vždy pro přenosy souborů a přímé IM používat proxy server AIM/ICQ…..“ a opět ukončete a opět zapněte Pidgina.

Poznámka:

Screenshoty jsou pořízeny výjimečně Ubuntu, protože jsem článek psal ze školy. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kubovy vyřešené problémy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *