Synchronizace v Google Chrome

Synchronizovat záložky dnes umí prakticky všechny vyspělé prohlížeče. Google však tuto funkcionalitu ve svém prohlížeči zdokonalil a přiblížil ji tak zase blíže k dokonalosti. Google Chrome totiž umí synchronizovat nejen záložky, ale i nastavení a vzhledy. Dnes si povíme jak na to.

Vše je jednoduché – stačí mít Google Chrome ( minimálně 5.x verzi, já mám 5.0.375.23  ) a Google účet. Nejprve klikněte v Google Chrome na ikonu klíče a z menu, které se Vám ukáže, vyberte možnost „Možnosti„. Nyní klikněte na záložku “ Osobní údaje „. Klikněte na možnost “ SetUp Sync „. Následně se Vám objeví přihlašovací okno ke Google účtu, vyplňte jej tedy přihlašovacími údaji k Vašemu účtu.

Pokud jste vše udělali správně, pak se Vám ukáže velké bílé zatržítko v zeleném kruhu. 
Nyní máte tedy zapnutu synchronizaci záložek. Zbývá ještě extra povolit synchonizaci nastavení a vzhledů ( alespoň já jsem to aktivní neměl ). Nyní tedy opět vyberte menu „Možnosti„, a poté „Osobní údaje„.

Měli by jste vidět nové tlačítko „Customize“ jako vidíte na obrázku níže:

Klikněte na něj, objeví se Vám tato nabídka:

V ní tedy vyberte všechny tři možnosti a potvrďte kliknutím na tlačítko „Budiž„. Od této chvíle by jste měli mít synchronizovány nejen záložky, ale i Vaše nastavení a vzhled Google Chrome.

K úplné dokonalosti tak chybí ještě synchronizace doplňků, snad i toto jednou bude realitou 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Google Chrome. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.