Vyjde ICS pro Huawei Ascend G300 v průběhu srpna?

Huawei při prvním představení telefonu potvrdil, že počítá s aktualizací operačního systému v telefonu na verzi 4.0, tedy Ice Cream Sandwich. Původní datum dostupnosti aktualizace bylo stanoveno na červen tohoto roku. Telefon se dostal na trh v květnu a již během tohoto měsíce se ukázalo, že ICS bude dostupné nakonec až v průběhu léta. Huawei i přesto však nevydal žádné oficiální datum vydání ICS, o datu se tak mohlo jen spekulovat.

Na začátku byly spekulace…

17. července byl uvolněn nový firmware B892 (celé označení firmwaru U8815V100R001C02B892), který zlepšoval rychlost a stabilitu telefonu, ve stejný den byl tento firmware uvolněn např. i ve Velké Británii. Jak se však ukázalo, stejný firmware byl oficiální cestou uvolněn v Číně již 1. června, tedy o měsíc a půl dříve než v Evropě.
Na čínských stránkách Huawei byl nalezen i odkaz na oficiální čínskou verzi ICS pro tento telefon. Datum u odkazu říká, že ICS byl uvolněn 2. července. Pokud k tomu připočteme onu výše uvedenou prodlevu mezi činskou verzí firmwaru 892 a evropskou verzí, pak by mohlo být vydáno ICS pro evropské zákazníky Huawei na začátku druhé poloviny srpna, přesněji kolem 17. srpna. Na toto jako první upozornil na fóru modaco.com jeden z jejich členů.
…ale Huawei je potvrdil…
Huawei výše uvedené spekulace později nepřímo potvrdil na své oficiální Facebook stránce, konkrétně když zareagoval na jeden dotaz uživatele telefonu, viz následující screenshot:

Vydání ICS je tak prakticky potvrzené a je „na spadnutí“. Uvidíme, zda to Huawei tentokrát opravdu stihne. 
Případné novinky se dozvíte z mého blogu, případně přímo z českého AndroidForum.cz, kde se k tomuto tématu nachází speciální téma.
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Android, Huawei, Huawei Ascend G300. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Vyjde ICS pro Huawei Ascend G300 v průběhu srpna?

  1. Anonymní napsal:

    Chtěl bych se zeptat. U HTC jsem byl zvyklý, že když jsem připojil mobil k PC přes USB, šel mi v mobilu internet. Jde to nějak nastavit u G300? Zatím jsem na to nepřišel:(

  2. Anonymní napsal:

    najdi si Reverse Tethering 2.29 ,přečti si a nainstaluj ,funguje

  3. Anonymní napsal:

    Ahoj. S G300 jsem nadmíru spokojen. Jen mě zajímá datum vydání ICS (vodafone) a jestli ne něm budou fungovat hry jako Modern combat 3,Shadowgun… Na 2.3 je hraju bez sebemenšího problému. Četl jsem, že na testovacích romkách B927 atd. se hry sekají…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.